To takie proste!
PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE im. ZŁOTEJ RYBKI w MIKOŁOWIE
Strona głowna  /  Galeria
Najświeższe informacje zawsze na Facebooku www.facebook.com/zlotarybkamikolow
GALERIA WYDARZEŃ
W ten jesienny dzień wybraliśmy się na spacer na pobliski stadion. Niektórzy sportowcy przebiegli po kilka okrążeń. To się nazywa kondycja.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-09-09

29 maja uczestniczyliśmy w VIII Spartakiadzie Przedszkolaków z Hektorem, która tradycyjnie już odbyła się na stadionie klubu sportowego AKS w Mikołowie. Impreza organizowana jest pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Mikołowski, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz mikołowskiej Straży Miejskiej.

Rywalizowaliśmy w konkurencjach sportowych i dotyczących bezpieczeństwa, a towarzyszył nam sierżant Hektor – maskotka mikołowskiej policji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-11

Dziś swoje 6 urodziny obchodziła Oliwia z grupy Delfinków. Oliwce jeszcze raz życzymy zawsze tak pięknego uśmiechu no i oczywiście... spełnienia swoich dziecięcych marzeń :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-06

Wczoraj przenieśliśmy się wraz z Alicją do Krainy Czarów. Było wesoło, kolorowo i oczywiście interaktywnie.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-30

Z okazji Dnia Ziemi postanowiliśmy posprzątać fragment mikołowskiego parku. Delfinki i Bursztynki bardzo zaangażowały się w swoje zadanie i zebrały cztery worki śmieci. Na koniec wystarczyło jeszcze czasu na zabawę.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-23

Turniej rozegraliśmy systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-22

Delfin Beniamin dziś na szóstkę! Wszystkiego najlepszego "Benio" :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-20

Jedna z naszych najmłodszych Muszelek skończyła dziś 3 latka. Lenko - życzymy Ci aby Twój wdzięk pozostał w Tobie na zawsze :*
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-17

Nauka i zabawa - tak wyglądały niezwykłe warsztaty plastyczne przeprowadzone przez pana Adama z siłą odśrodkową w roli głównej. A wszystko za sprawą autorskiego urządzenia, dzięki któremu każde z dzieci mogło wykonać niepowtarzalną pracę.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-04-01

Nasi przedszkolacy bardzo lubią panią Halinkę - z wzajemnością :) Pani Halina w naszym przedszkolu prowadzi zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami gimnastyki korekcyjnej czyli dba o prawidłową postawę naszych dzieci.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-30

Rzeżucha na Wielkanoc zasiana - przy okazji zrealizujemy mały projekt przyrodniczy, który udokumentujemy na specjalnym formularzu.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-26

Dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Teatru gościliśmy u nas Studio Duet z przedstawieniem Czerwony Kapturek. Tradycyjnie, przedstawienie miało charakter edukacyjny, było przezabawne no i oczywiście braliśmy w nim czynny udział.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-25

Dlaczego pierwszy dzień wiosny był tak ciepły i słoneczny? To dzięki naszym przedszkolakom i ich piątkowej wyprawie na tradycyjne topienie Marzanny. Do tego radosna zachęcająca wiosnę piosenka i oto przyszła do nas Pani Wiosna co widać i czuć :) Ekologów uspokajamy... Panna Marzanna na koniec wyszła z wody ;)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-22

Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały pierwsze w swoim życiu zaćmienie Słońca. Wcześniej, dzięki specjalnie przygotowanym modelom, dzieci znalazły odpowiedzi na pytania dotyczące tego jak powstaje zaćmienie Słońca, więc "co, jak i dlaczego?" nie będzie już dla nich tajemnicą. W przedszkolnym ogródku, dzięki profesjonalnemu sprzętowi który zapewniła ciocia Antka (dziękujemy :)) i projektorowi z dziurką, stworzonemu specjalnie na dzisiejszy dzień, wszyscy mogli nacieszyć oczy tym niezwykłym widokiem...
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-20

Głównym bohaterem tej galerii jest oczywiście nasz solenizant - Adaś. 100 lat Adasiu! Jak widać na zdjęciach, atmosfera na tej imprezce była wyjątkowo udana, dlatego przedstawiamy wszystkie urocze "sweet focie".
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

Przyszła wiosna, kolorowa i radosna...
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-17

Od poniedziałku mamy w naszym przedszkolu kolejną sześciolatkę. Jagódko, w dniu Twoich urodzin życzymy Ci wszystkiego najlepszego!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-12

Malowanie palcami - jedna z najbardziej lubianych przez dzieci form ekspresji twórczej. Metoda ma mnóstwo zalet: m.in. rozwija małą motorykę, dostarcza stymulacji sensorycznej, buduje wiarę we własne siły, a co najważniejsze, jest świetną zabawą.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-12

Pod czujnym i fachowym okiem pani Hanny Leks "Delfinki" rozgrywały dziś prawdziwe szachowe partie. Dla niektórych przedszkolaków był to trening przed turniejem szachowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w mikołowskim Domu Kultury.
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-12

Masowanie Smoka Wawelskiego, pomaganie w używaniu sztućców oraz telefonowanie na pogotowie - tak uczestniczyliśmy w interaktywnym przedstawieniu w naszym przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-24

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od rejsu po morzu. "Pani Gabrysiu! Jak się pani udaje chodzić po wodzie?!" - krzyczały dzieci przeniesione w świat skarbów piratów. Lornetki w dłoń, czapki na głowy i na pokład!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-23

Jeden z naszych najmłodszych przedszkolaków skończył 3 latka. Trzecie urodziny to bardzo poważna sprawa, prawda Kubusiu? Happy Birthday!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-20

Nauka może być fajna. Nasze przedszkolaki każdego dnia się o tym przekonują...
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-19

Bardzo lubimy się ruszać podczas naszych zajęć. Dlatego i dziś nie zabrakło ulubionej zabawy "walky, walky" a potem... a potem tańczyliśmy do utworów z dzieciństwa naszych kochanych Rodziców!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-19

Dziś Bursztynki i Delfinki poznawały zasady nakrywania do stołu i słownictwo z tym związane. Wymyślaliśmy własną piosenkę z "naczyniowym" akompaniamentem "The fork is on the plate..."
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-18

4 latka za mną już, jestem duży dzielny Zuch :) Wszystkiego najlepszego Natalciu! :)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-17

Miauczy kotek miau... Na widok pięknych wyklejanek wykonanych przez dzieci z grup Delfinków i Bursztynków specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Kota.
Muszelki własnoręcznie kolorowały i wycinały kocie maski.
Poznawaliśmy również różne rasy i zwyczaje naszych czworonożnych przyjaciół. Chociaż każdy i tak wie, że kot najbardziej lubi chodzić... własnymi ścieżkami.
Koty, kotki, kicie, mrauczki, kociaczki... życzymy wam wszystkiego najcieplejszego :)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-16

Dziś udało nam się wykorzystać bliskość parku i dobrodziejstwa zimy - sanki i jabłuszka poszły w ruch. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-02-04

Ach... cóż to był za bal... Bal nad bale! :) Było kolorowo, wesoło, zabawnie, tanecznie, muzycznie... Dokładnie tak, jak każdy przedszkolak lubi najbardziej. Dokładnie tak, jak należy żegnać karnawał. Zatem... let's dance! ;)
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-30

Dziś świętowaliśmy 4 urodziny Kuby. Był wybrany przez Jubilata tort czekoladowy i dużo uśmiechu. Wszystkiego najlepszego Kubusiu! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-28

Dziś w ramach zajęć plastycznych połączonych z nauką języka angielskiego tworzyliśmy przepiękne płatki śniegu. Pracy naszych rąk towarzyszyło śpiewanie piosenek po angielsku o tematyce zimowej.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-27

W piątek 23 stycznia na godz. 14.00 do Domku Parkowego zaprosiliśmy kochane Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków na specjalny występ z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-23

W styczniu, pozostając w atmosferze Świąt, dzieci z grup Bursztynków i Delfinków pojechały zobaczyć szopki bożonarodzeniowe u franciszkanów w Panewnikach. Szopki był aż trzy. Pierwszą oglądaną przez nas szopką była ta w Bazylice, która jest jedną z największych szopek ołtarzowych w Europie. Drugą była bardzo lubiana przez dzieci szopka ruchoma, w trzeciej - żywej - znaleźliśmy wielu miłych futrzastych i pierzastych mieszkańców. Dodatkową atrakcją była wystawa szopek z różnych stron świata. W towarzystwie słonecznych promieni wybraliśmy się także na spacer po parku przy Bazylice gdzie znaleźliśmy niejedną niespodziankę.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-20

Po czterech miesiącach nauki szachów nasze przedszkolaki poczuły się na siłach wziąć udział w turnieju szachowym. Mieliśmy nawet laureata. Brawo Beniamin!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-17

9 stycznia świętowaliśmy 6 urodziny Agatki!
Nasza Kochana Agatko - wszystkiego najlepszego! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-09

Sto lat, sto lat! Tak śpiewaliśmy dziś z okazji 6 urodzin Marysi. Dużo uśmiechu Marysiu! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-08

Piątek 19 grudnia był bardzo uroczystym dniem. Po zajęciach i próbach przedstawienia zjedliśmy uroczysty wigilijny obiad. Potem były prezenty, próba generalna, a w końcu przedstawienie dla rodziców (materiał filmowy w przygotowaniu).
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-20

Telewizja Złota Rybka prezentuje film pt. "Impresje bożonarodzeniowe".
 
W rolach głównych: Przedszkolaki ze Złotej Rybki oraz pani Beatka i pani Gabrysia
Scenariusz i reżyseria: Kasia Zaniat
Zdjęcia i montaż: Magda Puto
Scenografia: Basia Chladek
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-13

Na angielskim Bursztynki ćwiczyły słownictwo związane z cześciami ciała, wykonując kolaże. W tym czasie inne grupy miały swoje zajęcia. Po obiedzie, jak zwykle, czytanie i ponieważ pogoda pozwoliła - wyjście do naszego ogrodu. Jak widać na zdjęciach - my się zimy nie boimy!
Przed podwieczorkiem zdążyliśmy jeszcze wykonać zaproszenia na "Impresje bożonarodzeniowe"...
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-10

 
W tym roku Mikołaj przybył do nas między drugim śniadaniem a obiadem. Renifery zostały na dachu, bo potrzebowały krótkiej drzemki. Zaśpiewaliśmy Mikołajowi piosenkę i wyrecytowaliśmy wierszyk, a pani Beatka zapewniła Mikołaja, że dzieci starają się być grzeczne przez cały rok. Najpierw były prezenty "dla przedszkola", czyli zabawki, gry i układanki dla wszystkich grup. Dzieci były bardzo wdzięczne Mikołajowi, a Pola nawet pobiegła go uściskać. Potem każde dziecko otrzymało od Mikołaja drobny upominek. Po sesji zdjęciowej Mikołaj miał jeszcze chwilę czasu, aby odpowiedzieć na wszystkie nurtujące dzieci pytania. A było ich sporo. Dowiedzieliśmy się między innymi, że przez cały rok elfy pochowane są w przedszkolu i obserwują, czy dzieci są dla siebie miłe i koleżeńskie. Na koniec zaśpiewalismy Mikołajowi "Little snowflake", pożegnaliśmy się i zaprosiliśmy go na przyszły rok.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-05

Dziś odwiedziło nas dwóch górników, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy, przeczytali Legendę o Skarbniku oraz zatańczyli i zaśpiewali z nami. Dali nam w prezencie węgiel, który wykorzystaliśmy do wykonania prac w nowej dla nas technice plastycznej.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-04

W konkursie "ZWIERZAKOLUBNI", zorganizowanym przez portal buliba.pl, decyzją jury zdobyliśmy CZWARTE MIEJSCE i otrzymamy zestaw mebelków do przedszkola. Na konkurs wysłano ponad 2500 prac z całej Polski, więc sukces tym bardziej cieszy.
Nasza "Bajkowa łąka i las" została wykonana przez dzieci pod kierunkiem Basi Chladek.
Pracę konkursową należało wykonać z surowców wtórnych.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-03

Chętne Delfinki i Bursztynki miały okazję spędzić swoją pierwszą noc w przedszkolu. Była zabawa i popcorn a po kolacji, umyciu zębów i przebraniu w piżamki wysłuchaliśmy kilku bajek z płyt i po kolei usypialiśmy... Noc przebiegła spokojnie, a rano, oczywiście, BITWA NA PODUSZKI! To na pewno nie była ostatnia taka noc.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-02

Dziś świętowaliśmy trzecie urodziny Hani, która jest jednym z naszych najmłodszych przedszkolaków. Sto lat Haniu!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-01

W piątek poznawaliśmy tradycje związane z andrzejkami. Były różne wróżby, w tym lanie wosku. Nasze przedszkolaki wiedzą, że wróżb nie należy traktować poważnie i że ma to być przede wszystkim dobra zabawa.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-28

Poznaliśmy już zasady gry w szachy, więc mogliśmy przejść do rozgrywek. Oprócz tego obejrzeliśmy krótki film animowany o szachach.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-26

Dziś misie grały u nas główną rolę - były porównywane pod względem różnych cech np. wielkości i koloru, były "chowane i szukane", były modelami do utrwalania części ciała w języku angielskim oraz bohaterami piosenek, układanek i wierszyków. Na szczęście żaden miś nie ucierpiał :-)
W końcu każde dziecko wykonało własnego misia z puchatym brzuszkiem z rolki po papierze.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-25

Zanim jeszcze na dobre rozpoczął się dzień w przedszkolu, w trakcie zabaw dowolnych powstała ogromna autostrada wraz z torami kolejowymi - efekt zgodnej współpracy dwóch Tomków i Adasia. Tematem dnia było dbanie o zdrowie. Najpierw pani Beatka zaprezentowała nam przedstawienie kukiełkowe o konieczności mycia rąk. Na angielskim była historyjka o ogromnej kanapce i kilka piosenek związanych z jedzeniem, a na koniec przygotowaliśmy własne zdrowe i kolorowe kanapki, które następnie zostały ze smakiem zjedzone.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-22

Dzisiaj trzy latka skończył Dawidek. Z tej okazji był tradycyjny torcik i prezent. Sto lat Dawidku!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-20

Środa to u nas dzień szachowy. Jednak zanim odwiedziła nas pani Hania, zdążyliśmy nauczyć się jesiennych piosenek, potańczyć, pograć i wykonać prace plastyczne. To był kolejny pracowity dzień.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-20

Teatr DUET z Krakowa jak zwykle stanął na wysokości zadania. Zaprezentował pełną humoru i śmiechu opowieść o dbaniu o zdrowie i kondycję fizyczną. Sympatyczny hipopotam wraz z panią weterynarz, gepardem i szaloną żyrafą pokazali dzieciom, co jest potrzebne do utrzymania higieny i zdrowia. Przedstawienie miało charakter interaktywny - dzieci brały w nim czynny udział: badały Hipcia stetoskopem, pomagały mu wybrać artykuły higieniczne oraz tańczyły i śpiewały wraz z postaciami. Po minach dzieci widać, że przedstawienie się podobało.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-19

Dzień rozpoczęliśmy od zaległych eksperymentów z sodą i octem. Soda była składnikiem spulchniającym nasze ubiegłotygniowe bułeczki - dzięki eksperymentowi dowiedzieliśmy się, jak działa w połączeniu z innymi składnikami. U Muszelek i Bursztynków rozpoczął się tydzień "deszczowy". Były ćwiczenia logopedyczne ze słomką, zabawy ruchowe z wykorzystaniem gazet oraz praca plastyczna, dzięki której poćwiczyliśmy paluszki. Z takimi kolorowymi parasolkami żaden deszcz nam niestraszny.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-18

Tym razem na życzenie solenizanta - Tomka - na stole pojawił się torcik waniliowy. Tomku, życzymy Ci spełnienia wszystkich marzeń!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-17

Nasze przedszkole wspomagało organizacyjnie "bieg dzieci" odbywający się tradycyjnie w ramach wydarzenia. Zgłosiło się siedemdziesięcioro dzieci. Przed biegiem dzieci mogły spotkać się ze strażakami, policyjną maskotką - Hektorem i wykonać prace plastyczne - między innymi ogromne kolorowanki przygotowane na brystolu oraz maski psów husky. Następnie dzieci miały do przebiegnięcia około 50 metrów z psem zaprzęgowym i zawodnikiem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-15

Dziś w przedszkolu był bardzo pracowity dzień. Omawialiśmy obieg wody w przyrodzie i przeprowadzaliśmy doświadczenia związane z wodą. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną z jesiennymi liśćmi w roli głównej. Młodsze grupy wykonały kolaż - jesienny las. Efekty naszej pracy można podziwiać w galerii.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-14

Pełnoziarnista mąka, otręby, płatki owsiane, kefir i mnóstwo ulubionych ziaren... Dzięki tym składnikom nasze przedszkolaki dowiedziały się dziś m.in. co to jest błonnik i dlaczego nasza dieta powinna być w niego bogata.
A pieczywo własnej roboty smakuje zawsze dużo bardziej niż to ze sklepu. Bo przecież wkładamy w jego przygotowanie, oprócz składników pewnego pochodzenia, całe nasze serce... :)
Nawet jeśli nie zawsze wychodzi idealnie za pierwszym razem ;)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-13

Na życzenie naszego drogiego solenizanta tym razem na urodzinowym stole pojawił się sernik - oczywiście z żelkami! Sto lat Tomku!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-12

Dziś odśpiewaliśmy "sto lat" naszej kochanej Martusi! Jak najwięcej uśmiechu i dziecięcej beztroski Martusiu! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-05

W Halloween były u nas przepiękne dekoracje (wykonane przez Basię Chladek), lampiony zrobione przez dzieci ze słoiczków i bibuły oraz doroczny bal przebierańców. Poznaliśmy zwyczaje Halloweenowe krajów anglojęzycznych (apple bobbing, jack-o-lantern, ogniska) i dowiedzieliśmy się, skąd się one wzięły. Ciekawostką może być fakt, że początkowo, jeszcze w Irlandii, warzywem drążonym w Halloween była rzepa. Dopiero, kiedy pierwsi osadnicy pojawili się w Ameryce, rzepę zamieniono na dynię - bo z rzepą było tam krucho...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-31

Przedstawiamy relację z występu dzieci podczas uroczystości pasowania na przedszkolaka (autorstwa Magdy Puto):
 
 
A w galerii kilka zdjęć.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-28

Dziś swoje 5 urodziny obchodziła nasza kochana Majusia :) Świeczki zdmuchnięte - oby życzenie się spełniło...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-21

Dziś świętowaliśmy urodziny Polusi. Happy Birthday to you... How old are you today? I'm four years old today.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-20

Ziemniaczki zostały przez nas osobiście zapakowane i zasypane w żarze ogniska przez panie. Godzina oczekiwania minęła szybko - na zabawach w "dziwolągi" i obserwacjach przyrodniczych - odwiedziła nas wtedy wiewiórka i konik polny. Po wyjęciu z ogniska - uwaga! gorące! - ziemniaki zostały przeniesione do przedszkola i tam ze smakiem zjedzone. Ale były pyszne!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-15

Z warzyw zakupionych "na straganie" u pani Beatki dzieci wykonały Zwierzaki Warzywiaki, według własnego pomysłu. Po okresie wystawowym w naszej szatni warzywa trafiły do kompostownika. Wiosną będzie z nich nawóz na grządki.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-14

Dziś nasze przedszkole zamieniło się w sklep z warzywami. Uczyliśmy się, jak należy zachować się w sklepie i co powiedzieć. Pani ekspedientka była bardzo miła i uśmiechnięta - my też. Wykupiliśmy cały towar i wydaliśmy wszystkie pieniądze, którymi były figury geometryczne w różnych kolorach.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-13

Skoro w szachowym królestwie mamy Króla,
to do pary potrzebna jest też Królowa.

Kolejna lekcja szachów i kolejna porcja wiedzy - tym razem dzieci poznały Królową, zwaną też Hetmanem. Poza tym jak zwykle na zajęciach były ciekawe szachowe zagadki oraz ćwiczenia na małej i dużej szachownicy. Dzieci z niecierpliwością czekają na pierwszą rozgrywkę - jeszcze tylko dwie lekcje i mali szachiści będą mogli spróbować swoich sił w szachowych potyczkach.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-09

 
W ramach Akademii Aquafresh uczestniczyliśmy  w biciu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. 30 września 2014 r. o godzinie 12:00 przez 2 minuty szczotkowaliśmy zęby z ponad 257 tysiącami dzieci w całej Polsce!
Poprzedni rekord został ustanowiony w Indiach w 2007 roku, gdzie 177.003 osoby szczotkowały zęby w 380 miejscach jednocześnie.
 
Prosimy o oddawanie głosów na relację przygotowaną przez Magdę Puto, mamę Antka:
 
 
Przepiękne dekoracje wykonała dla nas Basia Chladek, a zdjęcia Magda Puto. Dziękujemy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-30

Bursztynki i Muszelki własnoręcznie wykonały dziś pióropusze, w których w naszym ogrodzie zamienili się w małych indian. Które to Wódz Złota Rybka...? :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-30

Dziś świętowaliśmy z małym opóźnieniem urodziny naszego kochanego Rafała! Samych radosnych dni Rafałku! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-29

Druga lekcja za nami... Czy będziemy kiedyś mistrzami...? :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-24

W tym dniu życzyliśmy jak najwięcej uśmiechu naszej kochanej Wiktorii :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-24

Mamo, tato... Czy możemy w domu też zrobić taki pyyyszny sok ze zdrowych owoców i warzyw? :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-23

Wykorzystując piękną wrześniową pogodę wybraliśmy się na spontaniczny wyjazd do Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Najpierw musieliśmy zaliczyć obowiązkowy spacer na plac zabaw, który położony jest w sporej odległości od parkingu. A potem już tylko świetna zabawa. Dzieci z grupy Delfinków otrzymały tajemnicze mapy, dzięki którym mogły odnaleźć ukryte zadania do rozwiązania.

Piękne zdjęcia wykonała dzieciom mama Antka. Poniżej podajemy link do całego albumu i przypominamy, że zdjęcia można sobie zapisać na dysku.

 

plus.google.com/photos/113980133458708505117/albums/6061920784722250385

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-19

„Król jest siwy, król jest stary,
nosi brodę, okulary,
bardzo małe robi kroki:
w przód, do tyłu i na boki”
 
Dziś po raz pierwszy odwiedziła nas pani Hanna Leks, która w przystępny sposób zaczęła wprowadzać nas w świat szachów. Dowiedzieliśmy się, czym jest szachownica, pola i figury. Pierwsze zajęcia poświęcone były królowi. Krótkie wierszyki pomogły nam zapamiętać najważniejsze informacje. No i wszyscy już wiemy, że "król do króla się nie przytula"...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-17

Dziś Bursztynki i Muszelki własnoręcznie przygotowały "dziecinnie prostą" szarlotkę z pełnoziarnistej mąki, cukru trzcinowego, kaszy manny, pachnących jabłek, szczypty cynamonu i wielkich garści płatków owsianych. Było bardzo pachnąco i bardzo smacznie! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-17

W piękny wrześniowy dzień wybraliśmy się do parku sprawdzić czy przyroda żegna się już z latem...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-16

15 września w przedszkolu świeczki na torcie zdmuchiwał nasz kochany Andrzejek. Andrzejku - sto lat! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-15

Dziś utrwalaliśmy znajomość samogłosek za pomocą gier i zabaw - graliśmy między innymi w "bingo" i "potwora-żarłoka".
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-11

"Conkers", czyli po prostu "kasztany", to tradycyjna jesienna rozrywka dzieci w Anglii i Irlandii - gra, w której wykorzystuje się kasztana zawieszonego na sznurku. Gracze w parach próbują na zmianę rozbić kasztana przeciwnika. Gra wyrabia koordynację ręka-oko, uczy zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim jest świetną zabawą.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-11

w poniedziałek 8 września odśpiewaliśmy "sto lat!" i "happy birthday" naszej kochanej Zosi. Wszystkiego najlepszego! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-08

W czwartek wokół przedszkola błąkał się piesek. Wydarzenie stało się doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć sobie zasady postępowania w takich sytuacjach. Wiemy, że nie wolno nam podchodzić do obcych psów, a gdyby jakiś pies próbował nas zaatakować, należy przyjąć pozycję żółwia. Jeśli zobaczymy bezpańskiego psa, musimy poinformować o tym osobę dorosłą, która zadzwoni do straży miejskiej. Dyżurujący funkcjonariusz poinformuje o błąkającym się piesku najbliższe schronisko, z którego zostanie wysłany specjalny samochód interwencyjny i odbierze od nas psa. Pies będzie czekać w schronisku na swojego właściciela przez dwa tygodnie a następnie zostanie oddany do adopcji. Mamy nadzieję, że właściciel naszego pieska już się po niego zgłosił.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-04

Bardzo lubimy szaleństwa w naszym ogrodzie... :) Koniec wakacji - ale nie koniec zabaw na powietrzu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-09-01

Świętem naszej kochanej Wiktorii otwieramy cykl URODZINOWY. A naszej Jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-08-08

Byliśmy w piramidach, widzieliśmy mumie, uciekaliśmy przed krokodylami w Nilu, jechaliśmy na wielbłądach i szukaliśmy wody na pustyni. Uff - było gorąco :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-08-04

Słoneczna Italia... Kto z nas nie chciałby się tam teraz znaleźć? Przepłynąć gondolą Wenecję, wylegiwać się na sycylijskich plażach, zobaczyć najpiękniejsze zabytki, zjeść prawdziwą pizzę...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-28

Kolejny kraj zdobyty! Tym razem Ameryka Południowa i lasy deszczowe Brazylii. Było kolorowo, smacznie i w rytmie samby... Na zdjęciach w tym tygodniu zmagania z sałatką oraz ogrodowe harce naszych Przedszkolaków. Zapraszamy!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-14

Poznajecie Państwo te urocze Hinduski... :) Tak, w tym tygodniu zwiedzaliśmy Indie. Dzieci dowiedziały się m.in. czym jest bindi, dlaczego krowy są święte, kto jeździ rikszą i jak smakuje curry i imbir...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-11

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą... A wśród naszych przedszkolaków są prawdziwe talenty muzyczne ;) o czym mieliśmy okazję się przekonać podczas karaoke.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-09

Zwiedzanie świata rozpoczęliśmy od wizyty w Chinach. Były stroje, tańce, herbatka w chińskiej porcelanie oraz własnoręcznie pieczone ciasteczka z wróżbą. Wszystkiemu towarzyszyły opowieści o geografii, kulturze, zwyczajach i upodobaniach mieszkańców tego jakże ciekawego kraju. Zapraszamy w podróż...
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-22

Nasze Przedszkole wzięło udział w programie "Czyste powietrze wokół nas", zorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dzieci przeprowadziły eksperyment z wodą - na 2 tygodnie na zewnątrz przedszkola oraz w jego pomieszczeniu ustawiliśmy po słoiku wypełnionym wodą. Po upływie w/w czasu przefiltrowaliśmy zawartość słoików. Wnioski wyciągnięte przez dzieci: słoik pozostawiony na zewnątrz zgromadził zanieczyszczenia. Drugim eksperymentem było doświadczenie "sztuczne płuco". Butelka po wodzie została wypełniona watą a następnie w jej szyjce umieszczono zapalonego papierosa (w sumie została "wypalona" cała paczka) i poprzez uciskanie butelki zaimprowizowano co dostaje się do naszych płuc podczas palenia... Na koniec dzieci wykonały plakat.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-09

4 czerwca odbyła się VII SPARTAKIADA Przedszkolaków z Hektorem. Nasi podopieczni dzielnie brali w niej udział. Były zabawy promujące bezpieczne zachowanie na drogach, i nie tylko, pokazy Strazy Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Miejskiej. A największe zainteresowanie budził... Zobaczcie Państwo na zdjęciach!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-04

Tak przygotowywaliśmy sie do SPARTAKIADY.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-02

Nasze kochane mamy zaprosiliśmy do przedszkola, aby pokazać im przedstawienie "Brzydkie Kaczątko", zaprezentowane wcześniej na dużej scenie w Domu Kultury podczas przeglądu teatralnego:
 
 
a potem był już "normalny" występ z wierszykami, piosenkami i prezentami dla mam:
 
 
Obydwa filmy zamieszczamy dzięki uprzejmości mamy Agatki i Andrzejka.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-26

Czy to działo się naprawdę... czy to czary... Zapraszamy do świata iluzji! Dzieci były zachwycone!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-09

Wizytówka Polski... Co mogłoby to być? Pomysłów tyle ile głów (a nawet wiecej!) na sali. Już wiemy! I do pracy się zabieramy! :)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-04-09

Dziś w Mikołowskim Domu Kultury zaprezentowaliśmy przedstawienie "Brzydkie Kaczątko"  w ramach II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Teatralnego. Jak na prawdziwych aktorów przystało, była i trema, i małe problemy techniczne...  Muzykę do spektaklu skomponowała Kasia Zaniat, stroje i scenografię wykonała Gabrysia Szczęsna, a strój indyka Basia Chladek.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-27

Jeden z marcowych dni - trochę przyjemności, trochę obowiązków. Przyjemnych obowiązków ;)
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-25

Bez żalu żegnaliśmy tego dnia zimę, wyjątkowo bezśnieżną - i tym samym bezsankową. Było małe przedstawienie, była też Marzanna... witaj wiosno!
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-21

14 marca wybraliśmy się do sali zabaw Nibylandia w Katowicach-Murckach. Zabawa była przednia, co chyba widać po zadowolonych minach dzieci. Jedyny wyjątek - Trzej Smutni Muszkieterowie, którzy są w trakcie przymusowej pięciominutowej przerwy na ochłonięcie i odpoczynek ;-)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-18

Rozpoczynamy cykl fotoreportaży dokumentujących codzienne życie naszego przedszkola. Autorem tej partii zdjęć jest pan Andrzej Ciechelski, który odwiedził nas z aparatem w słoneczną marcową środę:
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-15

Jak widać na zdjęciach, aktorzy Studia Duet z Krakowa jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przedstawili nam ciekawą i pouczającą inscenizację.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-21

W WALENTYNKI BAWILIŚMY SIĘ NA BALU PRZEBIERAŃCÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU. OBOWIĄZYWAŁY STROJE DOWOLNE, ALE JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIACH, WIĘKSZOŚĆ DZIECI WYBRAŁA PRZEBRANIA SWOICH ULUBIONYCH BAJKOWYCH BOHATERÓW
 
W ROZWINIĘCIU KILKA ZDJĘĆ Z BALU, A WSZYSTKIE ZDJĘCIA MOŻNA ZOBACZYĆ I ŚCIĄGNĄĆ POD PONIŻSZYM ADRESEM:
 
JEŚLI ZDJĘCIA NIE ŁADUJĄ SIĘ AUTOMATYCZNIE, KLIKAMY POD NAZWĄ ALBUMU "Udostępniony prywatnie".
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-02-14

 

8 stycznia zaprezentowaliśmy nasze umiejętności wokalne w Siemianowicach Śląskich na naprawdę dużej scenie podczas eliminacji do Festiwalu Europejskie Kolędowanie, gdzie zaśpiewaliśmy pastorałkę w języku angielskim "Little Snowflake". Konkurencja była duża, bo podczas dwóch dni konkursowych jury przesłuchało 408 uczestników (solistów, zespołów) z 23 miejscowości województwa śląskiego.

Nasz występ w eliminacjach można obejrzeć tutaj: 

www.facebook.com/photo.php

 

14 stycznia wraz z rodzicami pojechaliśmy na koncert finałowy, podczas którego dowiedzieliśmy się, że zdobyliśmy III miejsce w naszej kategorii. Warto dodać, że dwa lata temu na tym samym festiwalu uzyskaliśmy wyróżnienie.

Dzieci zaśpiewały pięknie, choć nie obyło się bez tremy:

www.facebook.com/photo.php

Naszym artystom serdecznie gratulujemy!

 

data dodania: 2014-01-18

W naszym przedszkolu zamieszkał Smok Śmieciuszek. Jest zwierzakiem, którego największym przysmakiem są śmieci. Jaka szkoda, że nie ma więcej takich smoków na świecie. Problem ze śmieciami zostałby rozwiązany raz na zawsze. Ostatnio zauważyliśmy, że Śmieciuszkowi najbardziej smakują zużyte baterie. Jeśli będziemy śmieciuszka regularnie nimi karmić, na pewno zostanie z nami na dłużej.

Nasz smoczek został wykonany z popsutego przedszkolnego autka, mopa oraz różnych śmieci, które dzieci przyniosły z domu (plastikowych butelek, pojemników po serkach, jogurtach, mleku, nakrętek, wieszaka, drewnianej drabinki, pojemnika po jajkach itd.). Na koniec zalazł się również i kawałek zielonego materiału. Poszczególne elementy zostały połączone taśmą i zszywkami.

Nasza praca została doceniona przez konkursowe jury i dzięki Śmieciuszkowi otrzymaliśmy zestaw filmów.

data dodania: 2013-12-28

W CZWARTEK 12 GRUDNIA ODWIEDZILI NAS AKTORZY STUDIA DUET Z KRAKOWA Z INTERAKTYWNYM SPEKTAKLEM "PRZYGODY KOTA FILONA". TYTUŁ BRZMI ZNAJOMO, BO PRZEDSTAWIENIE NAWIĄZYWAŁO DO WIECZORYNKI "PRZYGODY KOTA FILEMONA". MŁODY KOTEK FILON Z OPRESJI WYCHODZIŁ DZIĘKI SWOJEMU STARSZEMU KOMPANOWI - BONIFRACEMU.  BAWILIŚMY SIĘ DOSKONALE, WIĘC NA PEWNO NIE BYŁO TO NASZE OSTATNIE SPOTKANIE ZE STUDIEM DUET.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-12

PO RAZ KOLEJNY ODWIEDZIŁA NAS INSTRUKTORKA CAPOEIRY - PANI IZA DAMEK, KTÓREJ DZIELNIE POMAGALI JEJ UCZNIOWIE - NASZE PRZEDSZKOLAKI KORNELIA I OLIWIER
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-10

NIEZWYKLE ZAPRACOWANY TEGO DNIA MIKOŁAJ DOTARŁ I DO NAS, JUŻ W OKOLICACH DRUGIEGO ŚNIADANIA. WSZYSTKIE GRZECZNE DZIECI OTRZYMAŁY PREZENTY I OBIECAŁY DOBRE SPRAWOWANIE AŻ DO JEGO KOLEJNEJ WIZYTY. 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-06

 
Święto obchodziliśmy w naszym przedszkolu w piątek, 8 LISTOPADA.
 
W tym dniu mile widziany był BIAŁO-CZERWONY element ubioru dziecka.  
Przedszkolaki przynosiły też do przedszkola COŚ, co kojarzyło im się z POLSKĄ ...
data dodania: 2013-11-11

ODPOWIEDNIE „MAGICZNE” PRZEBRANIA BYŁY MILE WIDZIANE    
 
data dodania: 2013-11-01

Warto znać zasady bezpiecznego obchodzenia się z pupilami, aby nie stała nam się krzywda. Szczególnie dotyczy to dzieci. Dziś odwiedzili nas sierż. Michał Skała i mł. asp. Rafał Laskowski ze swoimi podopiecznymi - Czokiem i Egolą. Goście radzili naszym przedszkolakom, jak zachować się, gdy zaatakuje nas pies. Czworonogi pokazały nam też różne swoje umiejętności oraz ... podejmowanie pościgów za przestępcami! Ależ to było ciekawe!
Dziękujemy Komendantowi Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie za to spotkanie.
 
data dodania: 2013-10-30

 
DO PRZEDSZKOLA, DO PRZEDSZKOLA
 
JAK CUDOWNIE TUTAJ CO DZIEŃ MIJA CZAS !
 
DO PRZEDSZKOLA, DO PRZEDSZKOLA,
 
O TYM JUŻ OD RANA MARZY KAŻDY Z NAS    
 
Na dzisiejszą uroczystość PASOWANIA zaprosiliśmy Rodziny naszych nowych Przedszkolaków 
 
data dodania: 2013-10-29

KUNDELEK TO WIELORASOWY PIESEK    
 
Z tej okazji życzymy wszystkim kochanym kundelkom tego, czego najbardziej im potrzeba – ludzkiej miłości.
 
A w naszym przedszkolu pojawił się dziś niezwykle interesujący GOŚĆ - Pani KATARZYNA RUBINKOWSKA–WASYLOWSKA - certyfikowany KYNOTERAPEUTA, pracujący z dziećmi specjalnej troski, kierownik SEKCJI PSÓW RATOWNICZYCH WOPR DG.
A z nią - jej czworonożni PRZYJACIELE.
data dodania: 2013-10-28

BIERZEMY UDZIAŁ w akcji charytatywnej na rzecz dziewczynki chorej na raka, która w październiku kończy 6 lat.
W akcji chodzi o to, aby OLIWIA GANDECKA z ZIELONEJ GÓRY na urodziny otrzymała jak najwięcej kartek urodzinowych, które dodadzą jej sił w walce z chorobą. Namalowaliśmy dla Niej samodzielnie kartki ! Życzymy JEJ dużo zdrowia :-)
data dodania: 2013-10-18

 
I ... TE SUPER ZIEMNIAKI W MUNDURKACH
 
Z GORĄCĄ, CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ
 
WYCIĄGNIĘTE Z POPIOŁU, Z OGNISKA,
 
GDY MGŁY SIĘ SNUJĄ DOOKOŁA I ISKRA PRYSKA ;-)
A jak świetnie się bawiliśmy - pokazuje na swoich zdjęciach DOROTA WESOŁOWSKA
 
data dodania: 2013-10-09

 
 BAŚŃ O JASIU I MAŁGOSI – biednych dzieciach drwala słyszeliśmy nie raz.
 
Wersji tej opowieści jest sporo … Czasem bywa w nich okrutna WIEDŹMA … a czasem to tylko PRZYGODY PARY NIESFORNYCH DZIECIAKÓW, KTÓRE NIE SŁUCHAJĄ RODZICÓW.
Nasze Przedszkolaki też miały okazję o nich sobie przypomnieć ...
data dodania: 2013-09-21

To nie bajka, jakich wiele …
 
 
STACYJKOWO – to CIĄG PRZYGÓD, które przytrafiają się TRÓJCE CIUCHCIAKÓW i ICH PRZYJACIOŁOM z miasteczka CHUGGINGTON.
Owe przygody są NIEZWYKLE POUCZAJĄCE – i to właśnie sprawdzaliśmy.
data dodania: 2013-08-06

Kolejne dodatkowe ZAJĘCIA PLASTYCZNE dla DZIECI z wszystkich grup poprowadziła w ramach wakacyjnych warsztatów PAULINA KUROWSKA.
 
Tym razem pracowaliśmy z czarnym tuszem i węglem ... Ależ to trudne !
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-08-05

 „Mówią ludzie, że przed laty Cygan wszedł do wiejskiej chaty,
 Skłonił się babie u progu i powitawszy ją w Bogu
Prosił, by tak dobrą była i przy ogniu pozwoliła
Z gwoździa zgotować wieczerzę.
I gwóźdź długi w rękę bierze ...”
Z GWOŹDZIA ZGOTOWAĆ WIECZERZĘ ??? My też w tym tygodniu spróbowaliśmy :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-08-04

DODATKOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE dla DZIECI z wszystkich grup poprowadziła w ramach wakacyjnych warsztatów PAULINA KUROWSKA.
A że był to TYDZIEŃ KRÓLEWNY ŚNIEŻKI I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW - stąd z gliny powstały urocze KRASNALE     
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-20

Tym razem pojechały WSZYSKIE GRUPY. W piękny, słoneczny dzień bawiliśmy się na największym w Mikołowie EKOLOGICZNYM PLACU ZABAW, pełnym huśtawek, drabinek, zjeżdżalni i piaskownic.
Było WSPANIALE, co na swoich zdjęciach pokazuje nam PAULINA KUROWSKA 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-20

PINOKIO – to DREWNIANY PAJAC, który jednak może mówić i ruszać się.
Ale … ma też NOS, KTÓRY WYDŁUŻA SIĘ, KIEDY PINOKIO KŁAMIE !
W nagrodę za dobre postępowanie staje się zwykłym chłopcem.
A MY w tym tygodniu pomagaliśmy Pajacowi ten cel osiągnąć :-)
Na zdjęciach: podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez NASZEGO GOŚCIA - PAULINĘ KUROWSKĄ ...
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-15

Poznawaliśmy UROCZE ZAKĄTKI NASZEGO KRAJU wędrując z BOLKIEM i LOLKIEM ;-)
Dzieci poznały ciekawe miejsca, piosenki i szlaki turystyczne oraz zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych eskapad.
Tydzień zakończyliśmy ... grillowaniem ;-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-07-14

POWITALIŚMY LATO bardzo uroczyście w naszym ogrodzie     
Aby ZABAWA się udała, każdy z nas miał na sobie PRZYNAJMNIEJ JEDEN ELEMENT UBIORU w kolorze ŻÓŁTYM, albo w KOLORZE TRUSKAWEK, POZIOMEK lub CZEREŚNI.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-23

Pływamy, bawimy się ... oraz w towarzystwie naszych instruktorów pływania korzystamy też z TAKICH ATRAKCJI ...
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-20

BAWILIŚMY SIĘ FANTASTYCZNIE :-)
DZIECIAKI zaprezentowały wspaniale swoje umiejętności :-)  A RODZICE okazali się cudownymi partnerami do zabawy :-)
 
I tylko smuci nas fakt, że to już ostatnie dni, w których są z nami NASI TEGOROCZNI ABSOLWENCI: OKTAWIA Ć,; KSAWERY B. i MACIEK M.
Życzymy im POWODZENIA w szkole :-)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-14

DOPISAŁA NAM POGODA :-)
WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI CHĘTNIE UCZESTNICZYŁY W ZAJĘCIACH ZABAWOWO – SPORTOWYCH NA TERENIE NASZEGO OGRODU.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-03

Kolejne WARSZTATY poprowadziła również Pani JOANNA PONIEWIERA - CERAMIK i PROJEKTANT WNĘTRZ.
 
Dziś Dzieci wykańczały swoje prace z poprzednich zajęć. Będą to UPOMINKI dla MAM z okazji ich święta - ale TO TAJEMNICA :-))))))))))))))) 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-02

WARSZTATY POPROWADZIŁA PANI JOANNA PONIEWIERA - CERAMIK I PROJEKTANT WNĘTRZ.
Dzieci wspaniale wykonały swoje prace, bo taka zabawa z gliną to ogromna frajda :-)
.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-12

PŁYWAMY, A JAKŻE :-) 
 
Uczymy się pod kierunkiem instruktorów z Firmy „Sport For You” Sabiny i Roberta RZEPKA z GOSTYNI.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-11

ZNOWU PŁYWAMY   
Uczymy się pod kierunkiem instruktorów z Firmy „Sport For You” Sabiny i Roberta RZEPKA z GOSTYNI. 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-26

W Miejskim Domu Kultury odbył się PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI pt. "U PANA BRZECHWY" - etap II.
 
Nasze przedszkole REWELACYJNIE reprezentowali: OKTAWIA ĆWIK i PATRYK CHLADEK z Grupy "Delfinków", oraz OLIWIER PROKOPOWICZ i ZUZIA BYRDY z Grupy "Bursztynków".
Dzieci do konkursu przygotowała Pani Ewa WOJTYCZKA. Nasze gratulacje !
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25

ZNOWU SUKCES :-)
Tym razem laureatem jest MAJA MAŁYSZ z grupy "Delfinki".
W Konkursie plastycznym pt.: "ILUSTRUJEMY WIERSZE JANA BRZECHWY" -
organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w KATOWICACH zdobyła WYRÓŻNIENIE :-) OGROMNE BRAWA 
Swoją pracę Maja wykonała pod kierunkiem Pani Ewy WOJTYCZKA. GRATULUJEMY !
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-24

Dzieci nie tylko czekała WSPANIAŁA ZABAWA, ale też … ODROBINA NAUKI ;-)  Poznały tajniki  POWSTAWANIA MIODU, a z PLASTRA PSZCZELEGO WOSKU samodzielnie zrobiły PIĘKNE ŚWIECE
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-20

Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat !
MY uruchomiliśmy WŁASNĄ FABRYKĘ CZEKOLADY  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-15

W końcu znaleźliźmy na NIĄ sposób !
A kysz !!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-12

W ŚWIAT TEATRALNYCH LALEK  wprowadziła Dzieci AKTORKA "TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA" W BĘDZINIE.
Przedszkolaki poznały SCENOGRAFIE TEATRALNE realizowane w różnych konwencjach i technikach; w tym: TEATR MARIONETEK; MARIONETKI SYCYLIJSKIE; KLASYCZNE KUKŁY; LALKI MANEKINY I INNE.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-19

W PREZENTACJI RÓŻNORODNYCH TALENTÓW wzięły udział WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI.
OGROMNE BRAWA !!!
 
Konkurs przygotowały panie Ewa Wojtyczka i Michalina Wróbel - Pytlik.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-18

W tym dniu ZAPROSILIŚMY też do przedszkola jakiegoś UKOCHANEGO KOTKA naszych DZIECI   
Wspaniałe zabawy przygotowała Pani Ewa Wojtyczka.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-17

„GDZIE JEST PRZYJAŹŃ – TAM JEST RADOŚĆ” 
 
Pod takim hasłem nasze Przedszkolaki świętowały tym razem. A przygotowała dla nich ten dzień Pani Ewa Wojtyczka.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-16

ŚWIĘTUJEMY I ... PIECZEMY    
 
Przypuszcza się, że pierwszy współczesny tego typu wypiek powstał w 1889 roku, kiedy to do Neapolu przybyła królowa Włoch - Margherita Sabudzka. Na tę też okazję piekarz - Raffaele Esposito - przygotował właśnie pizzę - potrawę, która kolorystycznie nawiązywała do narodowych barw Włoch.
Poznawaliśmy Włochy i upiekliśmy smaczną pizzę pod kierunkiem Pani Ewy Wojtyczka.  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-09

Tym razem był to MAGICZNY ŚWIAT CYRKU  
Zabawy pod kopułą przedszkolnego cyrku przygotowała Pani Ewa Wojtyczka. Współpraca: Pani Beata Zasucha.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-06

Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy   
 
Dlatego z okazji „DNIA BABCI” i „DNIA DZIADKA” do przedszkola ICH ZAPRASZAMY !
A jak wspaniała to była UROCZYSTOŚĆ - zobaczcie sami ...  Film: Mama Antosia i Franka PUTO. Dziękujemy.
Przygotowanie uroczystości: Pani Ewa Wojtyczka. Współpraca: Panie Joanna Rosiek i Beata Zasucha.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-23

AKTORZY OBJAZDOWEGO TEATRU KUKIEŁKOWEGO „MIŚ” Z NOWEGO SĄCZA przedstawili dziś Dzieciom kolejną piękną bajkę. Tylko ... dlaczego ten KOT jest rudy ?
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-18

Do wspólnego kolędowania ZAPROSILIŚMY RODZINY Dzieci uczestniczacych w katechezie. 
JASEŁKA przygotowała nasza katechetka, mgr Ewa SKULIK. Współpraca: Pani Ewa Wojtyczka.
Niezapomniane przeżycie - zobaczcie tutaj: http://youtu.be/dBdsuUcUD64
Film możemy oglądać dzięki Mamie Antosia i Franka PUTO. Dziękujemy. 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-14

"Sztuczne czy żywe choinki ?” – techniki twórczego myślenia; burza mózgów.
               Choinko piękna jak las, choinko ... zostań wśród nas !
Zobacz, jak robimy nasze cudowne choinki z papieru ...  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-25

To był UROCZYSTY DZIEŃ.
 
Przybliżyliśmy dzieciom atmosferę świąt, zwyczaje i tradycje. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Zasiedliśmy do świątecznego stołu, gdzie znalazły się symboliczne świąteczne potrawy. Poznaliśmy tajemnicę białego opłatka i złożyliśmy sobie życzenia.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-25

Piekliśmy już chlebek i pyszne ciasto (patrz w galerii) ... teraz pora na ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI :-)
 
 Tym razem wybraliśmy przepis Pani Ewy:
 
"PIERNICZKI"
 
SKŁADNIKI:
ok. 1 kg mąki pszennej (ile się zagniecie)
250 g miodu sztucznego
250 g cukru 
250 g margaryny
3 jajka
1 łyżeczka sody oczyszczonej
przyprawa do piernika (1 torebka)
kakao - wg uznania
cynamon - 2/3 łyżeczki
 
W garnku rozpuścić margarynę, dodać miód, cukier i kakao. Gdy masa wystygnie, wsypać mąkę z resztą składników i dodać jajka. Wszystko dokładnie zagnieść. Odstawić ciasto do lodówki.
Następnie ciasto rozwałkować i wykroić foremkani świąteczne pierniczki. Piec około 10 - 12 minut w temperaturze 180 - 200 stopni C.
 
Pani Ewa twierdzi, że najlepiej wychodzą podczas wspólnego pieczenia z przyjaciółmi. Sprawdziliśmy ! PIERNICZKI WYSZŁY NAM REWELACYJNIE :-) 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-15

6 grudnia - jak wszyscy wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie,
I każde DZIECKO prezent dostanie    
 
A fakt ten uwieczniła na zdjęciach Mama Antosia i Franka PUTO. Dziękujemy !
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-11

Pewnego zimowego dnia mała Hania spotyka RENIFERA. Jak się okazuje, jest on jednym z reniferów Świętego Mikołaja - ale się zgubił. Dziewczynka postanawia pomóc mu odnaleźć drogę do domu. Nie było to jednak proste ...
Przygody RENIFERKA opowiedzieli Dzieciom Aktorzy Agencji Artystycznej "ARTMA" z Krakowa.
Piękne zdjęcia wykonała Mama Antosia i Franka PUTO. DZIĘKUJEMY 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-10

POZNAWALIŚMY LUDOWE TRADYCJE - "ANDRZEJKI” NAM WRÓŻĄ PRZYGÓD BARDZO DUŻO. Najwspanialsze było oczywiście LANIE WOSKU !
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-03

Konkurs organizowany był w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" oraz "CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLA". Odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie.
Organizatorzy: Niepubliczne Przedszkole o profilu teatralnym "ZACZAROWANY OGRÓD" w Mikołowie i Miejski Dom Kultury w Mikołowie.
 
Nasze przedszkole reprezentowała WSPANIAŁA DRYŻYNA w składzie: MARTYNKA SZAFRANIEC, FRANEK PUTO i MATEUSZ WEINERT. Świetnie sobie poradzili z wszystkimi konkurencjami. OGROMNE BRAWA   .
Dzieci do konkursu przygotowała Pani Ewa WOJTYCZKA.
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-27

Dziś UKOCHANE MISIE naszych Przedszkolaków przyszły z nimi do przedszkola     Bawili się RAZEM świetnie. Dzieci upiekły też "misiowe" ciasteczka    Zobaczcie sami ...
 
Historia powstania pluszowego MISIA wiąże się z Teodorem Roosveltem, którego imię w skrócie brzmi Teddy. Pluszowego słodziaka -zwierzaka nazwano Teddy Bear. I tak się go nazywa do dziś.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-24

OBCHODZILIŚMY w naszym przedszkolu 09 listopada br.   
Poznawaliśmy nasz PIĘKNY KRAJ dzięki zabawom, legendom i pracom plastycznym. A potem ... zjedliśmy okolicznościwy BIAŁO - CZERWONY podwieczorek :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-10

25 października 2012 roku zakończył się konkurs plastyczny Ekobajanie - Ekorysownie pt. "PRZYGODY KACZORKA CZYŚCIOSZKA" organizowany przez Zakład Inżynierii Miejskiej w Mikołowie.
 
W gronie laureatów konkursu znalazł się IGOR ŁAPOT z Grupy "Bursztynków". OGROMNE BRAWA ! Igor wykonał pracę pod kierunkiem Pani Ewy WOJTYCZKA i Pani Ali WEBER - FALKUS.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-09

Halloween - święto o celtyckim rodowodzie. Upiorne gry, mroczne makijaże, wróżby, dyniowe głowy i słowiański zwyczaj Dziadów.
Przez zabawę i odrobinę humoru staraliśmy się pokazać Dzieciom również ludowe polskie obrzędy.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-27

ŚLUBUJĘ BYĆ DZIELNYM PRZEDSZKOLAKIEM :-)
A jak pięknie występowaliśmy - zobacz TU: http://youtu.be/B8yNKHCbOe0
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-25

Bajkę przedstawili LALKARZE ZAPROSZENI PRZEZ AGENCJĘ ARTYSTYCZNĄ „MAG” z GRZYBOWA 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-25

Ziemniaki, jajka, marchewka, groszek, kukurydza ... majonez, odrobina musztardy ...
Oooo !!! ALE JAKIE TRUDNE JEST TO KROJENE JARZYN i OBIERANIE JAJEK ;-)
No ! Sprostaliśmy i temu ;-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-24

W tym dniu Dzieci PRZYNIOSŁY DO PRZEDSZKOLA ZIEMNIAKI.
 Co można zrobić? O, ho! Mówiąc najprościej: sto różnych różności ...
Kartoflankę, do innych zup dodatki, miskę kopytek, patelnię frytek, ziemniaczane placki.
 
I te SUPER ZIEMNIAKI w mundurkach z gorącą, chrupiącą skórką,
wyciągnięte z popiołu, z ogniska, gdy mgły się snują dookoła i iskra pryska.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-13

SPEKTAKL PRZEDSTAWILI AKTORZY AGENCJI ARTYSTYCZNEJ „ARTMA” z KRAKOWA.
Przedstawienie opowiadało o zmianach w przyrodzie.
Liście stały się kolorowe, zboża złote, jeż był śpiący a sójka wybierała się za morze. 
CO SIĘ DZIEJE ? MOŻE KTOŚ WSZYSTKO ZACZAROWAŁ ? TYLKO KTO ???
ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA SZUKAŁA REZOLUTNA WIEWIÓRKA ZE SWOJĄ PRZYJACIÓŁKĄ MYSZKĄ …
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-13

UWIELBIAMY MALOWANIE KREDĄ ...    
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-13

NA TEATRALNYCH DESKACH ZAPREZENTOWAŁ SIĘ TEATR LALEK „BANIALUKA” Z BIELSKA - BIAŁEJ. Bajkę oglądały Dzieci z grup "DELFINKI" i "BURSZTYNKI".
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-10

Piekliśmy już chlebek, kisiliśmy ogórki (patrz w galerii) ... teraz pora na PYSZNE CIASTO :-)
Wybraliśmy przepis Pani Ali:
 
  "CIASTO Z OWOCAMI"
 
SKŁADNIKI:
2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 jajka
4 łyżki oleju
owoce (np. jabłka, śliwki, wiśnie) - my wybraliśmy jabłka z naszego ogrodu
 
Białka z jajek ubić ze szczyptą soli; dodać cukier, a potem żółtka.
Następnie dodawać mąkę z proszkiem do pieczenia i wszystko mieszać drewnianą łyżką w jedną stronę. Na koniec dodać olej i obrane, pokrojone owoce. Wlać do formy.
Piec około 45 minut w temperaturze 150 stopni C.
 
Podczas degustacji ciasto zniknęło do ostatniej okruszynki - więc ... PYCHOTA :-)
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-09

OGÓREK, OGÓREK, OGÓREK ZIELONY MA GARNITUREK ...
A MY GO DZIŚ ... ZAKISILIŚMY :-) JAK TERAZ PACHNIE W PRZEDSZKOLU :-) NA EFEKTY MUSIMY JEDNAK POCZEKAĆ   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-23

NA POLANIE W LESIE JUŻ POŻÓŁKŁA TRAWA ... ZARAZ SIĘ ROZPOCZNIE JESIENNA ZABAWA ;-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-22

"Z DRZEW SPADAJĄ ZŁOTE LIŚCIE - AŻ SIĘ W OCZACH MIENI"...
A MY JE MALUJEMY PALUSZKIEM SKĄPANYM W CZERWIENI ;-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-22

 
TO NIEWIARYGODNE :-) Tym razem SAMI UPIEKLIŚMY CHLEB :-)
PACHNĄCY I CHRUPIĄCY ! PYSZNY :-)
Pieczenie to wielka przyjemność ! Jeśli chcesz - sięgnij po nasz przepis na chlebek ;-)
Zdradziła nam go Pani ALA ! 
 
             "CHLEB Z ZIARNAMI"
SKŁADNIKI:
1 kg mąki pszennej tortowej
1 szklanka płatków owsianych
1 szklanka mąki żytniej (żurkowej)
2 łyżki słonecznika 
2 łyżki dyni
0,5 dkg (pół paczki) drożdży
2 łyżki soli
1 łyżeczka cukru
Suche składniki wymieszać. Drożdże rozpuścić w 1 litrze wody (ciepłej). Całość razem wymieszać. Zostawić ciasto do wyrośnięcia na około 20 minut.
Potem jeszcze raz wymieszać i przełożyć do foremek (wystarcza na 2 "korytka"). Piec około 1 godziny w 200 stopniach C.
SMACZNEGO :-)
   
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-16

Przedstawienie zaprezentował Przedszkolakom z wszystkich grup Największy w Polsce Objazdowy Teatr Lalek "PINOKIO" z PRZYSIETNICY w województwie Małopolskim :-)
Historia kozy pouczyła, że nie warto kłamać, oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Prawda wcześniej czy później wychodzi na jaw, a miłość i dobroć czyni cuda.
 
Piękne, kolorowe kukiełki wykonane zostały w Teatralnej Pracowni Artystycznej "Martynka".
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-15

PIERWSZE JESIENNE MALOWANIE FARBAMI W WYKONANIU "MUSZELEK" i "BURSZTYNKÓW" ;-)
Radzą sobie WSPANIALE :-)
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-08

POKAZ TAŃCA DLA naszych przedszkolaków poprowadziła REWELACYJNA IZA DAMEK :-)
DZIECI BYŁY ZACHWYCONE :-)
Pani IZA - to uczennica prekursora capoeiry w Polsce Adama Faby (Professor Sem Memoria). Trenuje capoeirę od wielu lat także pod okiem doskonałych nauczycieli z Brazylii. W sierpniu 2008 roku wyjechała do brazylijskiego miasta Salvador da Bahia (kolebki capoeiry) gdzie ćwiczyła u źródła z najlepszymi capoeiristami na świecie. W 2009 roku zdobyła piąty stopień w gradacji grupy UNICAR – formado. Kompetencji dodają jej liczne kursy (w tym instruktor fitness) oraz studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz Akademii Wychowania Fizycznego.
  
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-08

KOŃCZYMY WAKACYJNY CZAS w naszym przedszkolu :-) BAWIMY SIĘ KOSMICZNIE ! ZWIEDZAMY PLANETY ... SZUKAMY KOSMITÓW ;-) A może to UFOLUDKI ?
Przyleciała też do nas jakaś KOSMICZNA RAKIETA ;-)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-02

W OSTATNIM WAKACYJNYM TYGODNIU SZUKALIŚMY ODPOWIEDZI NA PYTANIA: CO TO JEST NIEBO ? KTO TO JEST KOSMONAUTA ? CZY ISTNIEJĄ UFOLUDKI ?
Robiliśmy własne kosmiczne rakiety ! A nawet ... oglądaliśmy prawdziwe wulkaniczne kamienie i pyły :-)
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-09-01

ZAJĘCIA PLASTYCZNO – TECHNICZNE TO WSPANIAŁY SPOSÓB NA ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI DZIECKA I ĆWICZENIE KOORDYNACJI WZROKOWO – RUCHOWEJ.
W tym tygodniu zachęciliśmy dzieci do doskonalenia umiejętności manualnych, własnych artystycznych poszukiwań, a inspirację odkrywali w otaczajacym ich świecie :-)
 
 
data dodania: 2012-08-24

BYLIŚMY W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM NAD JEZIOREM PAPROCANY W TYCHACH. Bawiliśmy się na kilku placach zabaw: tradycyjnym, statku SANTA MARIA i wodnym placu zabaw :-) Szczególnie ten ostatni był dla nas WYJĄTKOWO ATRAKCYJNY :-)
 
data dodania: 2012-08-24

Czy można upiec ziemniaka bez ognia? Jak działa telefon? Dlaczego grzmot słychać zawsze po błyskawicy? Czy butelka może połknąć jajko?
 
NA TE I WIELE INNYCH PYTAŃ SZUKALIŚMY ODPOWIEDZI W TYM TYGODNIU   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-08-11

POD ZNAKIEM PIĘCIU OLIMPIJSKICH KÓŁ  
POZNALIŚMY RÓŻNE DYSCYPLINY SPORTOWE. PRÓBOWALIŚMY SWOICH SIŁ W SPORTOWYCH ZMAGANIACH ;-)
POTRAFIMY WYGRYWAĆ ! NAUCZYLIŚMY SIĘ WSPANIALE KIBICOWAĆ - patrz: foto! ORAZ ... UCZYMY GODZIĆ SIĘ Z PORAŻKĄ !
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-08-04

ZAPROSILIŚMY RODZINY DO WSPÓLNEJ ZABAWY :-) Zadanie polegało na tym, aby każdy Przedszkolak wykonał w domu PORTRET lub figurkę ZŁOTEJ RYBKI.
Dzieci mogły poprosić o pomoc w wykonaniu pracy kogoś starszego - Rodziców, Rodzeństwo, Dziadków, Babcie. WAŻNE BYŁO - aby ZŁOTA RYBKA była wykonana z autentycznym udziałem DZIECKA przy jej powstawaniu. O to podczas pokonkursowej wystawy Dzieci pytaliśmy ;-)
RYBKA mogła być zrobiona z różnych materiałów, np. kłębki wełny, skarpety i wata, ścinki materiałów tekstylnych, plastikowe butelki; można było ulepić ją również z plasteliny, z masy papierowej lub solnej, innych mas plastycznych. Liczyły się chęci i wyobraźnia:-)
 
EFEKTY przerosły nasze oczekiwania !
Prawie wszystkie Dzieci przyniosły swoją Złotą Rybkę. Pomysły - REWELACYJNE !!! Zobaczcie zresztą sami ...
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM za udział w zabawie :-)
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-28

PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ POZNAWALIŚMY VADEMECUM TURYSTY … NIE RUSZAJĄC SIĘ POZA MIASTO ;-) UCZYLIŚMY SIĘ TEŻ ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NA TURYSTYCZNYCH SZLAKACH.
PORA NA SPRAWDZENIE TEJ WIEDZY   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-21

PAMIĘTAJCIE - w LIPCU i SIERPNIU w naszym przedszkolu NIE MA WAKACYJNEJ PRZERWY   
A TAK bawiliśmy się podczas wycieczki do Śląskiego Ogrodu Botanicznego - jest tam REWELACYJNY PLAC ZABAW !!! 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-12

Tym razem pojechały WSZYSKIE GRUPY  . Dzieciaki brały udział w zajęciach warsztatowych poświęconych PSZCZOŁOM. A potem, korzystając z fantastycznej pogody bawiły się na największym w Mikołowie EKOLOGICZNYM PLACU ZABAW, pełnym huśtawek, drabinek, zjeżdżalni i piaskownic.
 
"Delfinki" i "Bursztynki" zobaczyły też część KOLEKCJI ROŚLIN, ORAZ KAMIENNĄ RZEKĘ.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-30

Bawimy się OWOCOWO - a w naszym ogrodzie urządziliśmy letni PIKNIK  
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-22

W dniu dzisiejszym ZAPROSILIŚMY RODZINY TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW na OKOLICZNOŚCIOWE SPOTKANIE     Kończy się rok przedszkolny. Nasze STARSZAKI: JULIA B., MAJA D., DOMINIKA G., OLEK H. i ALICJA M. wybierają się do szkoły ! 
Występ udał się wspaniale ! Scenka teatralna wykonana w języku angielskim także. Tylko ... czemu wszystkim jest TAK STRASZNIE SMUTNO ???
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-21

 
„OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM” OTCD – to największe doroczne ŚWIĘTO CZYTANIA. A my zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowiegdzie dla nas czytali ZNANI MIKOŁOWIANIE. A my prezentowaliśmy na scenie swoje umiejętności wokalno - taneczne
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-05

Tego dnia WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI miały uczestniczyć w zajęciach ZABAWOWO - SPORTOWYCH w naszym ogrodzie. Wspaniałe plany i ... ULEWA    ZIMNO ... brrrr ! Ale nie daliśmy się ! Bawiliśmy się w przedszkolu i też było FAJNIE.  
Impreza organizowana była przez nasze przedszkole w ramach "EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH”.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-02

Organizowany przez Gimnazjum Nr 1 w Mikołowie. W prezentacji (poza konkursem) brały udział starszaki z Grupy "Delfinków". Do występu przygotowała dzieci nauczycielka języka angielskiego Pani Beata TUMIDAJEWICZ.
Trochę zjadła nas trema, ale PORADZILIŚMY sobie ...      BRAWO !!!  
Posłuchajcie      http://youtu.be/zC1H5ptnirM
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-01

Aktorzy z Agencji Artystycznej „ARTMA” z KRAKOWA po raz kolejny gościli w naszym przedszkolu. Tym razem podczas wspólnej zabawy z DZIEĆMI przypominali o tym, że o swoje zdrowie TRZEBA DBAĆ ! Jak bawiły się Dzieci - zobaczcie sami    
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-31

W festiwalu brały udział nasze dzieci z Zespołu zabaw muzycznych "FIKANDER"  (współpraca z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie) - pracujące pod kierunkiem nauczyciela muzyki Pani Jadzi GOROL. Zdobyli WYRÓŻNIENIE III-go STOPNIA     DYPLOM - patrz dalej ...
Zdjęcia z festiwalu: szukaj w GALERII   
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-30

Na Magicznej Scenie wystąpiło niemal 1000 dzieciaków ! A my ... jesteśmy znów w gronie LAUREATÓW  Zdobyliśmy WYRÓŻNIENIE !!! To OGROMNY SUKCES - bo konkurs miał zasięg wojewódzki. Dzieci do występu przygotowały Panie Maria KRYTA, Ewa WOJTYCZKA i Michalina WRÓBEL - PYTLIK. 
Dyplom - patrz: obok. Zdjęcia z festiwalu: szukaj w GALERII 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-30

 
KONKURS PLASTYCZNY towarzyszył III Katowickiemu Festiwalowi Tańca Przedszkolaków "MAGICZNA SCENA" - w jakim braliśmy udział (patrz: AKTUALNOŚCI i GALERIA). 
Mamy LAUREATKĘ    Jest nią MAJA DZIEKOŃSKA, która swoją pracę przygotowała pod kierunkiem Pani Ewy WOJTYCZKA. GRATULUJEMY !!!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-30

Impreza zorganizowana pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Mikołowski, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie oraz Straży Pożarnej.  
Udział wzięły najstarsze przedszkolaki z mikołowskich przedszkoli - czyli nasze "DELFINKI". Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych; a policjanci i strażacy, wraz z maskotką Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, sierżantem HEKTOREM, prezentowali bezpieczne postawy oraz zachowania. Atrakcją były ... specjalistyczne samochody :-) 
"DELFINKI" do spartakiady przygotowały Panie Ewa WOJTYCZKA i Michalina WRÓBEL - PYTLIK.
 Zobacz też TUTAJ:  
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-29

Przygotowała Agencja Artystyczna "MAG" z GRZYBOWA w województwie Małopolskim. Lalki i muzyka bardzo się dzieciom spodobały    
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-29

Kocham Cię Mamusiu z serduszka całego ! I życzę Ci serdecznie Wszystkiego najlepszego  Występ Dzieci przygotowały Panie Maria KRYTA i Ewa WOJTYCZKA.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-25

Prezentacja twórczości tanecznej dzieci w wieku przedszkolnym pt. "MAGICZNA SCENA" odbyła się na scenie Miejskiego Domu Kultury "KOSZUTKA" w KATOWICACH. Głównym organizatorem była Fundacja im. Krystyny Rudkowskiej z Katowic. Ogromna konkurencja = kilkadziesiąt zespołów nie przeraziła wcale "DELFINKÓW" ani "BURSZTYNKÓW"   OGROMNE BRAWA !!! Dzieci do występu przygotowały Panie Maria KRYTA, Ewa WOJTYCZKA i Michalina WRÓBEL - PYTLIK. 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-23

W festiwalowych zmaganiach wzięły udział dzieci z Zespołu zabaw muzycznych "FIKANDER" - pracujące pod kierunkiem nauczyciela muzyki Pani Jadzi GOROL. Była spora konkurencja, ale ... za to jaka niesamowita przygoda    Kolejny WYSTĘP NA PRAWDZIWEJ SCENIE
 
Możesz posłuchać tutaj: http://youtu.be/P2gxlFQML10
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-26

Odwiedziliśmy URZĄD POCZTOWY w MIKOŁOWIE przy ul. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury. Ile tam kryje się TAJEMNIC ... Było SUPER 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-25

Redakcja Dziennika Zachodniego - kontynuując dotychczasową tradycję - zorganizowała akcję "PRZEDSZKOLAK", która polega na wykonywaniu zdjęć grup przedszkolnych. My też wzięliśmy w niej udział . Jaka szkoda, że nie wszyscy byli obecni ...    
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-24

Organizator: OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ w Mikołowie. Na scenicznych deskach wystąpiły nasze dzieciaki w Zespole zabaw muzycznych "FIKANDER" - pracujące pod kierunkiem nauczyciela muzyki Pani Jadzi GOROL. Jak zwykle - WSPANIALE !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-17

30 marca 2012 roku zakończył się konkurs plastyczny Ekobajanie - Ekorysownie pt. "Jak Ekolinka stała się ekologiczną dziewczynką" organizowany przez Zakład Inżynierii Miejskiej w Mikołowie.
W gronie laureatów konkursu znalazł się ALEKSANDER HACHOŁ z Grupy "Delfinków". OGROMNE BRAWA ! Olek wykonał pracę pod kierunkiem nauczyciela Pani Ewy WOJTYCZKA.
   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-17

Pływaliśmy co tydzień pod okiem WSPANIAŁYCH instruktorów w basenie Gminnej Krytej Pływalni "WODNIK" w PANIÓWKACHNasz kurs liczył 10 atrakcyjnych lekcji w ciepłej i czystej wodzie  
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-05

Oceniana była pomysłowość, estetyka i samodzielność wykonanych prac. Nasze prace znalazły się na wystawie. BRAWO 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-05

Tym razem poznawaliśmy tradycje Świąt Wielkanocnych   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-04

Aktorzy teatrów krakowskich przez zabawę i aktywny udział w spektaklu uczyli nasze Dzieci BEZPIECZEŃSTWA :-) A my ... dzieciakom PRZYPOMINAMY
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-04

Prowadził ADAM SAMBURSKI. Grawitacja ? Siła odśrodkowa ? Co to takiego ? Dzieci nie tylko wspaniale się bawiły, ale też uczyły
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-29

Wystarczy marynarski strój ... i już jesteśmy nad morzem   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-29

I POTRAFIĄ SIĘ NIM POCHWALIĆ  Celem nie było wyłonienie zwycięzcy ! Celem było zachęcenie dzieci do zaprezentowania różnych artystycznych możliwości, takich jak: śpiew, taniec, gra na instrumentach, prace plastyczne, recytacja, umiejętności techniczne i inne - wg własnego wyboru. Zaprezentowało się 19 uczestników !!! REWELACYJNIE   
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-20

Święto naszych milusińskich obchodzone jest w Polsce od 2006 roku   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-20

FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK odbył się w MIEJSKIM DOMU KULTURY „POŁUDNIE” w KATOWICACH - KOSTUCHNIE. Organizator: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie. Nasza WIKTORIA BYWALEC pod kierunkiem nauczyciela Pani Marii KRYTY zdobyła WYRÓŻNIENIE SPECJALNE  OGROMNE BRAWA
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-20

Codziennie rano, choć skrzypi mróz, w naszym karmniku ptaszki są już
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-19

Hu, hu, ha ... nasza zima zła. Szczypie w nosy, szczypie w uszy
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-19

Tym razem podróżujemy po ŚWIECIE - poznajemy kontynenty i karnawałowe zwyczaje w różnych krajach   
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-19

 
 
Kochamy nasze Babcie i Dziadków też kochamy, w „Dniu Babci” i w „Dniu Dziadka” życzenia Wam składamy
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-19

 
Bierzemy udział w dniu OBCOJĘZYCZNYM - ŚPIEWAMY PO ANGIELSKU pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Pani Beaty TUMIDAJEWICZ  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-19

Zapalcie świecę, usiądźcie przy Wigilijnym Stole,  podzielcie się opłatkiem ... I świętujcie, świętujcie, świętujcie ...
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

Sami pieczemy pierniczki, robimy wspaniałe bombki i inne choinkowe ozdoby
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

Aktorzy teatrów krakowskich Małgorzata i Jakub bawią się z dziećmi, zapraszając je do aktywnego udziału w spektaklu :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

Bardzo kochamy Mikołaja
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

Dla GÓRNIKA słonecznik koniecznie ! Niech pod ziemią mu Będzie słonecznej ;-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

 
 
MIKOŁAJ tak zachwycił się ZATOREM, że postanowił założyć tu swoją GŁÓWNĄ BAZĘ
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas. Niech magia i wróżba Królują wśród nas
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-28

Czary - mary, czary - mary, czary - mary uuuu :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Bawić się, uczyć pilnie będziemy ! Dziś to Wam wszystkim ŚLUBUJEMY
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Aktorzy teatrów krakowskich Małgorzata i Jakub uczą dzieci zasad bezpieczeństwa przez zabawę i aktywny udział w spektaklu :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Pływamy co tydzień pod okiem instruktorów w basenie Gminnej Krytej Pływalni "WODNIK" w PANIÓWKACH. Obecny kurs - to 10 atrakcyjnych lekcji w ciepłej i czystej wodzie  
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

 Budowanie ROBOTÓW, programowanie przy pomocy komputerów ! WSPANIAŁA ZABAWA   

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Górnośląski Park Etnograficzny to wspaniałe miejsce na naukę i relaks. Dziś poznawaliśmy RODZINY PSZCZÓŁ - jak mieszkają; czym się zajmują i JAK POWSTAJE MIÓD  Braliśmy też udział w licznych konkursach, grach i zabawach. Było SUPER  
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

 

"ZAGRODA ŻUBRÓW" w PSZCZYNIE to miejsce na spacer i poznanie żubrzej RODZINY. Zwiedziliśmy też "CHATKĘ DZIADKA GAJOWEGO" z przepięknymi eksponatami i oglądaliśmy trójwymiarowy film. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Dawno, dawno temu za górami, za lasami ... tymi słowami często rozpoczynają się bajki. To, co było kiedyś BAJKĄ dziś stało się RZECZYWISTOŚCIĄ  
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Wszyscy wspaniale się bawili. No i ... pożegnaliśmy naszych PIERWSZYCH ABSOLWENTÓW  Powodzenia w szkole !
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Wystąpiliśmy WSPANIALE pod kierunkiem nauczyciela muzyki Pani Jadzi GOROL. Zdobyliśmy 1 MIEJSCE :-) HURA !!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-27

Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył Babcię ;-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-02-03

„Ogólnopolski Wielki Bal Księżniczek 2010” - to pomysł na wyjątkowy bal karnawałowy. Bal w świecie Disneya, który pozwala choć na jeden dzień urzeczywistnić dziecięce marzenia. My też braliśmy w nim udział :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2010-02-03

A gdzie jest Rudolf ?
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-12-14

NASZ GOŚĆ - BERTHOLD TIEBLER
Górnicze skarby pod ziemią głęboko ukryte drzemią ... ale dlaczego tak strasznie brudzą ?
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-12-14

My też chcemy być PRZEDSZKOLAKAMI :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-12-04

Spotkanie z Czarownicą TEKLĄ ;-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-11-15

Farby i balony ??? SUPER ZABAWA :-) 
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-11-08

Bawić się, uczyć grzecznie będziemy. Tutaj to wszystkim ŚLUBUJEMY :-) 
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-11-08

A teraz wszyscy chłopcy chowają się pod chustę ... OJ! ktoś się znowu pomylił ;-) 
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-11-08

GRATULACJE DLA LAUREATEK :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-11-08

Jaki piękny, słoneczny dzień ! Nasz ogród jest wspaniały :-) 
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-11-08

Przygotowujemy prace na konkurs plastyczny o wakacjach :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-08-15

ŚWIAT MAŁEGO DZIECKA
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-06-29

BAJKA O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-06-29

ŚWIAT MAŁEGO DZIECKA
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-06-29

Pałac Kultury Zagłębia w Dšbrowie Górniczej - 15 czerwiec 2009
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-06-29

ŒWIAT MAŁEGO DZIECKA
komentarzy: (0)
data dodania: 2009-06-29